Türk filmleri izlenmesi gereken

Komediden drama pek çok farklı türde çekilen Türk filmleri, içinden hem seyircilerden hem de eleştirmenlerden yüksek not almayı başardı. İzlemediğiniz Kalmasın! Son Beş Yıla Damgasını Vuran Birbirinden Kaliteli 25 Türk Filmi · 1. Sen Aydınlatırsın Geceyi ( ) · 2. Kırık Bir Aşk Hikayesi– Ömer Kavur. Daha çok Anayurt Oteli’ yle bildiğimiz Ömer Kavur, bu kez Hümeyra’ yla Kadir İnanır’ ı birleştiren ismiyle müsemma kırık bir aşk hikayesiyle karşımızda. Cahit Berkay bestesi mükemmel müziği ve Selim İleri’ nin senaryosuyla mutlaka izlenmesi gereken bir film. İzlenmesi gereken Türk filmleri arasında 2- Ölümlü Dünya Ali Atay’ ı Leyla Mecnun’ dan ve Onur Ünlü’ nün filmlerinden zaten neredeyse hepimiz biliyoruz ama bir de kamera arkasındaki performansını görün. Mar 15, · Selvi Boylum Al Yazmalım ( IMDb: 8, 6) Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ ı bir araya getiren film Türk filmleri arasında en beğenilenlerden biri. Cengiz Aymatov’ un kitabından uyarlanan hikâyede birbirlerine ilk görüşte aşık olan Asya ve İlyas’ ın kavuşamama hikâyesi anlatılıyor. En az 1 kere” izlenmesi gereken filmlerden. Bu filmde de 3 farklı karakterin ( kardeşler) bir yol hikayesine, varışlarına ve vardıkları yerin ulaşmak istedikleri yer olmamasına tanıklık ediyoruz. Yine bir Şener ŞEN efsanesi, bu filmde mutlaka izlenmesi gereken Türk sinema filmleri arasında.

 • Beqaror seriali rus tilida

 • Qasos korea seriali 4 qism

 • Mumya 1 izle

 • Japon filmleri izle romantik komedi

 • Google translate russian to uzbek kamera


 • Video:Türk gereken izlenmesi

  Türk filmleri izlenmesi

  Güzel bir Türk filmi izlemek istiyor ve bir türlü karar veremiyorsanız doğru yerdesiniz. Türk sinemasından mutlaka izlenmesi gereken türk. Tüm Zamanların En İyi Türk Filmleri · Eşkıya ( IMDb: 8, 2) · Aile Arasında ( IMDb: 7, 7) · Babam ve Oğlum ( IMDb: 8, 3) · Hababam Sınıfı · Vizontele ( IMDb: 8, 0) · Yedinci. Son 20 yılın en iyi Türk filmleri: · Dağ II · Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu · Ayla · Bizim için Şampiyon · 7. Koğuştaki Mucize · Babam ve Oğlum · Kış. Tosun PaşaIMDB: 9. Mutlaka izlenmesi gereken nostaljik Türk filmleri arasında yer alan bir diğer film ise Tosun Paşa. Usta oyuncu Kemal Sunal’ ın baş rol oynadığı efsane komedi. Hababam Sınıfı Sınıfta KaldıIMDB: 9. Süt KardeşlerIMDB: 8.

  Av Mevsimi ( ) Başarılı bir Türk gerilim, polisiye filmi olan bu filmde, tecrübeli bir polis ve iki yardımcısı ile bir cinayeti aydınlatmaya çalışırlar. Fakat bu esnada bir çok beklenmedik olaylarla karşılaşırlar. Ve hayatları çok farklı yöne gider. Mutlaka İzlemeniz Gereken Birbirinden Başarılı Türk Yapımı Dönem Filmleri · 18. Güz Sancısı ( ) · 17. Harem Suare· 16. Türk Sinema tarihine damgasını vuran gelmiş geçmiş en iyi filmleri listeledik. İşte mutlaka izlenmesi gereken en iyi 25 Türk filmi önerisi. Susuz Yaz– Metin Erksan. Susuz Yaz hiç kuşkusuz Türk sinemasının en önemli filmlerinden biri. Metin Erksan' ın, Necati Cumalı' nın 1962'.

  SıralamaDüzenle ; 66, Sevmek Zamanı, 1965 ; 67, Amansız Yol, 1985 ; 68, Lal Gece, ; 69, Umut, 1970. Türk Sineması' nın en iyi filmleri içerisinde yer almaları ile birlikte, kült film olarak değerlendirilen veya değerlendirilmesi gereken filmlerin. Türk Sinema Tarihinde İzlenmesi Gereken 10 Film. Türk sinema tarihinin başlangıcı, kesin olarak onaylanmasa da, Ayestafanoz’ taki Rus Abidesinin Yıkılışı olduğu savunulmaktadır. Birinci Dünya Savaşı sırasında Rusların Ayestafanos’ a diktiği zafer anıtını Osmanlı’ nın yıkması ve bu olayın bir Türk tarafından 150. izlenmesi gereken türk filmleri · " kıskanmak". facebook · ( bkz: selvi boylum al yazmalım) ( bkz: kemal sunal filmleri) · ( bkz: arkadaşım şeytan) ( bkz: dönersen.