Eski zamanları anlatan türk filmleri

Türk tarihini anlatan filmler arasında bulunan yapım, bir aşk macerasını merkezine alarak İkinci Meşrutiyet' in ilan edilmesi, Abdülhamid' in. Bu listedeki Türk sinemasının bugünkü tekniklerle geçmişi anlatan filmlerinin kimisi üzüyor, kimisi " Ne güzelmiş eski günler" dedirtiyor, içimizi açıyor. IMDb' nin verilerine göre hazırlanmış tüm zamanların en iyi 30 Türk filmi · 30. Oct 27, · Sinema sanatının tüm Dünya' da hızla yayıldığı 50 ' li yıllardan günümüze kadar değerini katlayarak arttırmış 24 muhteşem film. Her birisi klasikler arasına girmiş ve defalarca ödül kazanmıştır, unutulmaz performanslarla Dünya sinemasındaki hak ettikleri yerlerini almışlardır. Yirmi Dört GözNijûshi no. Tüm Zamanların En İyi Türk Filmleri ; Eşkıya ( IMDb: 8, 2) · Aile Arasında ( IMDb: 7, 7) · Babam ve Oğlum ( IMDb: 8, 3) ; Yedinci Koğuştaki Mucize ( IMDb: 8, 3) · Yahşi Batı. Mar 15, · Selvi Boylum Al Yazmalım ( IMDb: 8, 6) Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ ı bir araya getiren film Türk filmleri arasında en beğenilenlerden biri. Cengiz Aymatov’ un kitabından uyarlanan hikâyede birbirlerine ilk görüşte aşık olan Asya ve İlyas’ ın kavuşamama hikâyesi anlatılıyor. Film bir kum kosterindeki kaptan ve 3 kişiden oluşan tayfasının hikayesini anlatıyor. Esrar ve içki içip, geyik muhabbetleri yaparak zaman. Nov 04, · Ayla Filmi Ayla Filmi. yılında hikâyesi ile herkesi alıp götüren filmin yönetmenliğini Can Ulkay yapmaktadır.

 • En yeni karete sinema filmleri

 • Qasos korea seriali 4 qism

 • Mumya 1 izle

 • Japon filmleri izle romantik komedi

 • Google translate russian to uzbek kamera


 • Video:Eski anlatan filmleri

  Filmleri anlatan türk

  Filmde Süleyman astsubay ile küçük bir Koreli kızın hikâyesi anlatılmaktadır. 1950 yılında Kore’ de yaşan savaşa Türk birlikleri de destek olmak için katılırlar. Tüm zamanların en iyi 100 Türk filmi. Film keyfi yapmak isteyenlere Türk sinemasından öneriler. İşte Türk filminde IMDb' nin verilerine. Feb 19, · IMDb: 5. Exodus: Tanrılar ve Krallar ( ) / Exodus: Gods and Kings ( ) Musa ve Ramses, Mısır hükümdarı ailede birlikte yetişirler. Aralarında kan bağı olmasa da birbirlerine son derece yakın iki kardeş gibidirler. Ramses sonunda firavun olur ve Musa' yı da en güvendiği danışmanı ve komutanı yapar. En iyi 100 Türk filmi ; 2- Hababam Sınıfı. 2/ 100 ; 3- Babam ve Oğlum. 3/ 100 ; 4- Eşkıya. 4/ 100 ; 5- Canım Kardeşim.

  5/ 100 ; 6- Selvi Boylum Al Yazmalım. Yerli aşk filmleri izlemek isterseniz Sevmek Zamanı doğru bir tercih olabilir. Sana Layık Değilim– Osman F. Azize is a foul mouthed fish- lass loved by everyone due to her upbeat personality and beautiful voice. Kenan, poor but gentlemanly songwriter, is charmed by Azize. By chance, Azize becomes a singer in a casino where Kenan works. Director: Atif Yilmaz | Stars: Türkan Soray, Ali Sen, Kadir Inanir, Aziz Basmaci. SıralamaDüzenle ; 7, Züğürt Ağa, 1985 ; 8, Yol, 1981 ; 9, Vizontele, ; 10, Bir Zamanlar Anadolu' da,. 1 Piano Piano Bacaksız ( 1991, Tunç Başaran) · 2 Propaganda ( 1999, Sinan Çetin) · 3 Eylül Fırtınası ( 1999, Atıf Yılmaz) · 4 Dar Alanda Kısa. May 07, · Uzak, Yol filminden 21 yıl sonra Cannes Film Festivali' nde ödül alan ilk Türk filmidir. Her karesi ayrı bir İstanbul fotoğrafı olan filmde, Mozart' ın keman konçertosu eşliğinde şehir turu yaparız. Şehirli aydın ile köylü arasında yaşanan çatışmanın yansıtıldığı filmde iki yalnız insanın hayatına tanık oluruz. Mafya konusunu işleyen ve aynı zamanda Türk aksiyon filmleri türünde son derece başarılı bir yapım olan Kabadayı filmi. Tanınan, saygı duyulan eski.

  Osmanlı Tarihini Konu Alan, Meraklısını Tatmin Edecek 18 Film. Not: Film açıklamaları beyazperde. com ve IMDb' den alınmıştır. Eve Dönüş: SarıkamışIMDb 7. Bakü’ de Hariciye Nazırlığı' nda görevli Kalem Müdürü’ nün eşi Gül Hanım ve kızları Nihan, yanlarında Erzurum yolunda.